TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
PÅSKE TILBUD - 6 uker for kun 6 kr!

Nyhet

Loewe iconic er en steintøff (!) OLED-TV

Solid nyhet fra den tyske TV-produsenten.

Av / 13.12.22 - 13:00
Loewe iconic er en steintøff (!) OLED-TV

Den tyske TV-produsenten Loewe er tilbake på det nordiske markedet etter en lengre dvale, og rett over nyttår kommer det noen etterlengtede og tilsynelatende solide nyheter derfra: Loewe iconic er en ny OLED-designmodell med innebygd lydsystem, som blir tilgjengelig i to skjermstørrelser (55 og 65), to ulike fargevarianter og spennende materialvalg.

Les også Nyhet: Nordisk comeback for Loewe TV Den tyske kvalitetsprodusenten Loewe varsler at de er på vei med nye TV-modeller og lydprodukter.

Loewe iconic

Den nye modellserien er laget i et sterkt, overflatemateriale kalt Syno-Stone. Materialet er resirkulerbart og ligner på sement, men har en ikke-porøs, hygenisk overflate. Loewe er angivelig den første produsenten til å ta i bruk materialet i TV-sammenheng, hvor det brukes som en del av innrammingen til TV-en. TV-en er laget for å henges opp, eller stilles inntil veggen.

Loewe iconic er en steintøff (!) OLED-TV 1
Loewe iconic. (Foto: Loewe)

Iconic-serien har også en integrert «lydplanke» som en del av konstruksjonen, som er skjult bak et elegant stoffdeksel. Selve høyttalersystemet har en 3.1 konfigurasjon og 360 watt utgangseffekt, med støtte for lydformater som Dolby Atmos,  DTS:X og Play-fi multirom. Det kan også utvides til 5.1 surroundlyd ved hjelp av trådløse Loewe høyttalere i klang-serien. Da vil TV-høyttalerne fungere som senterkanal.

Bildepanelene er av typen 4K OLED, og skal komme ferdig kalibrert fra fabrikken, som ligger i Kronach, Tyskland. Tradisjonen tro tilbyr Loewe modellene i to ulike chassisvarianter, SL5 og SL7, med blant annet 1 terabyte harddisk, dobbel TV-tuner med avanserte opptaksmuligheter.

Les også Nyhet: Nye TV-er og lydplanker fra Loewe Loewe bild I og klang bar5 har blant annet Dolby Vision og Dolby Atmos.

Pris og tilgjengelighet

Loewe iconic-serien blir tilgjengelig hos autoriserte forhandlere (bl.a Soundgarden) fra januar 2023.

Annonse

Anbefalte utsalgspriser:

Loewe iconic.55: 79 499 NOK

Loewe iconic.65: 89 999 NOK

 

 

(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Her er Sonys nye TV-er for 2025

Samsung-TV på museum?

Grensesprengende OLED-TV fra Samsung

TCL: Glem OLED, og velg heller en stor MiniLED-TV!

Samsung TV-eier? Her er dagens gladnyhet

Nytt motorisert TV-veggfeste fra Vogel's: Løfter opptil 98 tommer og 140 kilo

Første inntrykk: Samsung The Frame Pro

Her er Samsungs 2025 TV-modeller – for første gang i Europa

Beste TV til Formel 1 2025

Sony lanserer ny TV-teknikk med fantastiske farger

TCL blir offisiell OL-partner

Slik ser du Ski-VM best - hjemmefra

Lyd & Bilde