Bang & Olufsen har lansert flere spennende produkter det siste året, som de trådløse Beolab 18 med WiSA teknikk, high-end 4K tv-en BeoVision Avant, og nå sist det nye streaming musikksystemet BeoSound Moment.
Likevel har den tradisjonsrike danske produsenten problemer med røde tall i regnskapet. Nå har de hyret investeringsbanken Carnegie for å finne en mulig kjøper eller investor til virksomheten, hevder en anonym kilde til Berlingske.
Blant potensielle kjøpere nevnes store elektronikkonsern som for eksempel Sony, Philips og Samsung, eller et kapitalfond.
Men kanskje vil B&O og Carnegie ha større hell ved å alliere seg med fremadstormende kinesiske TV-produsenter som TCL, Seiko eller Hisense. Det kinesiske elektronikkmarkedet er i sterk vekst, og europeiske merkevarer er svært ettertraktede. Danske merkenavn som Libratone og Dynaudio fikk henholdsvis hongkongesiske og kinesiske eiere i 2014.
Apple, som tidligere ble nevnt som en potensiell kjøper av tyske Loewe, er en annen sterk aktør med mye penger på bok, som også planlegger å slippe sin egen TV etter hvert. Apple-sjef Tim Cook bladde opp omkring 3 milliarder dollar for Beats Audio i 2014. Kanskje han også kan være en reddende engel for et B&O i trøbbel?
Med LB+ får du tilgang til ALT innhold på lydogbilde.no
- Over 6000 produkt-tester
- Unngå bomkjøp med våre råd og guider
- Delta i L&B-forumet med L&B-entusiaster
- Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
- Alltid oppdatert på siste nytt
- Nyhetsbrev rett i innboksen
- L&B TechCast - en podcast av L&B
- Deaktiver annonser (gjelder kun 12 måneder)
- Ingen bindingstid, si opp når du vil!

Vi tester for deg!

Kommentarer
Velkommen til Lyd & Bildes kommentarfelt. Vi vil gjerne vite hva du mener. Hold deg til temaet og vær saklig, så slipper vi å moderere innlegg. Andre spørsmål eller synspunkter rettes til redaksjon@lydogbilde.no.