TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Nyhet

165-tommers TV i kinetisk skulptur

Hvis du har en sterk estetisk sans - og vanvittig mange penger til å finansiere den - kan C Seed N1 gi deg en "usynlig" 165-tommer i stua.

Av / 22.07.22 - 11:24
165-tommers TV i kinetisk skulptur

Man kan fint argumentere for at et par høyttalere kan pynte stuen, men TV-er derimot, de er oppriktig vemmelige! En svær svart firkant som tar opp en stor del av veggen.

Hvis du vil skjule den gigantiske TV-en din, og samtidig ikke legge skjul på at du bader i penger, er C Seed N1 sannsynligvis navnet på din neste TV.

Den Porsche-designede TV-en er formet som en lav, moderne metallskulptur i stuen når den ikke er i bruk. Når fjernsynet skrus på reiser skulpturen seg majestetisk fra gulvet, og skjermen brettes ut. Selv om det er snakk om en helt vanvittig sum med penger, er det likevel vanskelig å ikke bli litt fascinert av finmekanikken.

C SEED N1 TV modern room pos1 C SEED N1 TV modern room pos2 C SEED N1 TV modern room pos3 C SEED N1 TV modern room pos4 C SEED N1 TV modern room pos5
<
>
C Seed N1 bretter seg ut fra skulptur til TV. (Foto: C Seed)

«Vi operer i den øverste enden av high-end-markedet. Mange av våre klienter er kunstsamlere. Og de er ute etter en visuell kvalitet som matcher en høyt raffinert innredning,» sier C Seeds Direktør, Alexander Swatek (i dette prisleiet har man ikke kunder, men klienter -red).

C Seed N1 fås i størrelsene 165″, 137″ og 103″. Prisene begynner på EUR 180.000. Altså godt over 1,8 millioner kroner.

Annonse
(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Samsung The Terrace: Tåler enda dårligere vær

Ny kinesisk HDMI-konkurrent

Her er Sonys nye TV-er for 2025

Samsung-TV på museum?

Grensesprengende OLED-TV fra Samsung

TCL: Glem OLED, og velg heller en stor MiniLED-TV!

Samsung TV-eier? Her er dagens gladnyhet

Nytt motorisert TV-veggfeste fra Vogel's: Løfter opptil 98 tommer og 140 kilo

Kommer i mai: Nå vet vi prisen

Her er Samsungs 2025 TV-modeller – for første gang i Europa

Beste TV til Formel 1 2025

Sony lanserer ny TV-teknikk med fantastiske farger

Lyd & Bilde