TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Verdensstjerner bak Tidal

Ikke bare Jay-Z, men flere artister er deltakere i strømmetjenesten.

Av / 31.03.15 - 09:42
Verdensstjerner bak Tidal

Tidligere i år ble det rapportert at Jay-Z hadde bydd hundretalls millioner kroner for Aspiro, som eier Wimp. Målet var å ta over den nylanserte og bedre navngitte strømmetjenesten Tidal som tilbyr hi-fi-kvalitet.

I går kveld holdt Tidal et pressemøte i New York hvor tjenesten ble lansert, og presenterte eierne. For det var ikke bare Jay-Z som steg opp på scenen, det så nemlig ut som den røde matten på Grammyprisutdelingen.

Frem steg Alicia Keys, Arcade Fire, Beyoncé, Calvin Harris, Coldplay, Daft Punk, Jack White, Jason Aldean, J Cole, Jay-Z, Kanye West, Deadmau5, Madonna, Nicki Minaj, Rihanna og Usher!

tidal alicia keys

Og det var ikke en gang Jay-Z som sto ved mikrofonen, da det var Alicia Keys som presenterte visjonen for tjenesten. En tjeneste eid av artistene, hvor det er musikken som er det viktige og hvor opphavsmannen får betalt for jobben sin. Med god lydkvalitet, HD-video og en redaksjon som skriver om musiken.

Annonse

Tidligere i år trakk Taylor Swift sin musikk fra Spotify og oppga dårlig fortjeneste som grunn. Hun kommer i stedet nå å legge ut sin musikk på Tidal. Nå følger Madonna, Kanye West og Daft Punk i hennes fotspor og slutter å legge ut sin nye musikk på Spotify og kommer til å legge ut materiale eksklusivt på Tidal.

Tidal kommer ikke til å ha noe gratisabonnement, i stedet koster det 99 kr pr måned for komprimert lyd eller 199 kr pr måned for CD-kvalitet.

Se hele pressekonferansen på tidal.com

 

Jonas Ekelund
(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7500 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Deaktiver annonser

Ett enkelt krystall kan holde alle dine data

Teleportering er faktisk mulig

ChatGPT 4.5 rett rundt hjørnet

Bytedance viser imponerende video-KI

Googles 2.0 tilgjengelig for alle

Nye EU-regler skal beskytte deg mot farlig KI-bruk

Gratis Wi-Fi på SAS-flyvninger

Kinesisk AI-selskap lover gull og grønne skoger - kan vi stole på det?

Verdensrekord i kvanteberegning

Snart kan mobilen få kjernekraft

Snart vil jorden ha to måner!

Kjæledyr og kampen om smartringen

Lyd & Bilde