TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Xiaomis robotstøvsuger S10 har lasernavigering og mopping

Den nye rengjøringsmaskinen har høy sugeeffekt, automatisk inndeling av rom og 130 minutters batteritid.

Av / 03.06.23 - 11:11
Xiaomis robotstøvsuger S10 har lasernavigering og mopping

Xiaomis nye robotstøvsuger skal ha avanserte funksjoner til tross for at den prismessig ligger i mellomklassen av selskapets modeller.

Xiaomis robotstøvsuger S10 har lasernavigering og mopping 1
Foto: Xiaomi

Robotstøvsugeren S10 har LDS-lasernavigasjon som gjør at den raskt kan gjøre en 360-graders skanning av området. Dette hjelper den med å lokalisere objekter og lage et nøyaktig kart. Mens den tegner opp kartet over hjemmet ditt, skal den automatisk også kunne dele det inn i ulike rom. Som tidligere kan du legge til virtuelle vegger, avgrensede områder og egne soner. Den har også sensorer som forhindrer at den ramler ned trapper.

Xiaomis robotstøvsuger S10 har lasernavigering og mopping 2
Foto: Xiaomi

Med en kraftig motor vil den ha en sugeeffekt på opptil 4000 Pa. Samtidig har den en “smart” vanntank som skal slippe ut akkurat passe mengde vann til ulike typer overflater. Den har også “S-formet” og “Y-formet” mopping, hvor sistnevnte simulerer manuell rengjøring for et bedre resultat.

Xiaomis robotstøvsuger S10 har lasernavigering og mopping 3
Foto: Xiaomi

Med en batterikapasitet på 3200 mAh kan den rengjøre i opptil 130 minutter. Støynivået er oppgitt til 60 dB, noe som høres brukbart ut. Den er Wi-Fi-tilkoblet og kan programmeres med Xiaomi Home-appen, og den kan også stemmestyres med Google Assistant og Amazon Alexa.

Pris og tilgjengelighet

Den kan kjøpes nå for 3.290 kroner.

Annonse

 

Ecovacs Deebot X1 Omni

Giganten

Her gjelder det at du har god plass og at lommeboken ikke blir tømt. På den andre siden får du mye av alt.

Les hele testen
(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt
  • Deaktiver annonser

Trendy espressomaskin fra De'Longhi

Vaske- og tørkemaskin med smart skjerm

Roborock lanserer nye stangstøvsugere som både støvsuger og vasker

Roborock lanserer nye vaskemaskiner

To hager, én robot

Ecovacs' nye roboter gjør rent overalt

Flere Samsung-kjøleskap med display

Roborock klar med ny robotstøvsuger

Med smarthøyttaleren er du aldri alene

Hele fire nye robotgressklippere fra Ecovacs

iRobot bytter ut alle Roomba-støvsugere

Lagre posisjonsloggen i Google Maps

Lyd & Bilde