TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Enda mer Cold Brew fra DeLonghi

La Specialista Maestro i oppdatert utgave med den nyeste Cold Extraction-teknologien.

Av / 25.05.23 - 17:17
Enda mer Cold Brew fra DeLonghi

Vanligvis tar det mellom 15 til 24 timer å lage en kopp cold brew-kaffe hjemme. Men med den nye manulle bønne-til-kopp-maskinen, La Specialista Maestro, lover DeLonghi å gi deg kaldbrygget kaffe på under fem minutter.

Vi har allerede testet DeLonghi Eletta Explore, som er en automatisk kaffemaskin med innebygd kvern, Wi-Fi og egen app, og den imponerte oss med sin cold brew.

Les også TEST: DeLonghi Eletta Explore Intens cold brew, søt iskaffe eller varm aromatisk cappuccino? Nye DeLonghi kan alt.

Men med den manuelle La Specialista Maestro tar DeLonghi det et steg videre med bl.a. åtte forskjellige innstiller for maling og fem for temperatur, samt doserings- og kvalitetskontroll.

Dermed kan hjemmebaristaer nå selv justere bryggingen manuelt og få den perfekte ekstraksjon hver gang, basert på typen bønner, brenningsgrad og personlig smak, lover produsenten.

DeLonghi La Specialista Maestro EC9865.M
La Specialista Maestro er også utstyrt med to sensorer for å følge med på mengden i bønnebeholderen og sikre at man får jevn maling når malingsgraderne blir justert. (Foto: DeLonghi)

I tillegg har maskinen åtte forhåndsinnstilte oppskrifter for varme og kalde kaffedrikker, inkludert den nye Cold Brew og Espresso Cool. Bl.a. ved hjelp av Cold Extraction Technology, med et eget vannkretsløp som tilpasser seg behovet for varme og justerer trykket for å gi balansert kaffeekstraksjon.

Annonse

DeLonghi La Specialista Maestro EC9865.M er tilgjengelig for salg nå og koster 16.799 kroner.

(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt
  • Deaktiver annonser

Turbo-støvsugere fra Samsung

Trendy espressomaskin fra De'Longhi

Vaske- og tørkemaskin med smart skjerm

Roborock lanserer nye stangstøvsugere som både støvsuger og vasker

Roborock lanserer nye vaskemaskiner

To hager, én robot

Ecovacs' nye roboter gjør rent overalt

Flere Samsung-kjøleskap med display

Roborock klar med ny robotstøvsuger

Med smarthøyttaleren er du aldri alene

Hele fire nye robotgressklippere fra Ecovacs

iRobot bytter ut alle Roomba-støvsugere

Lyd & Bilde