TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Nyhet

3D-printede lamper fra Signify

Lysprodusenten Signify introduserer en ny kolleksjon av 3D-printede lamper i gjenbrukte og gjenvinnelige materialer under navnet Philips MyCreation. 

Av / 04.08.22 - 15:14
3D-printede lamper fra Signify

Philips MyCreation lanserer 3D-printede lampeserier med gjenbrukte materialer som for eksempel gamle fiskenett og CD-er. En 3D-printet lampe (eksl. fatning og elektronikk) har et 75 pct. lavere CO2-avtrykk enn en konvensjonell metallampe. Og materialet polykarbonat er 100% gjenvinnelig, lover Signify i en pressemelding.

Lamp being 3D printed 2
(Foto: Signify)

Den nye 3D-printede kolleksjonen består av pendel- og bordlamper og er ifølge Signify designet av «et internasjonalt team av designere som søker inspirasjon i jordens ressurser, kulturer og trender».

3D printed lamp 10 1920x1280 1 3D printed lamp 16 1920x1440 1 3D printed lamp 17 1920x1440 1 3D printed lamp made from 100� fishnet 1920x1280 1
<
>
(Foto: Signify)

Print on Demand

De 3D-printede lampene printes «On Demand», det vil si at at Signify ikke har et lager av lamper, men at lampen først printes når den bestilles. Man kan bestille sin egen 3D-printede lampe på https://www.mycreation.lighting.philips.com/ og få den levert på ca. to uker.

Annonse
(f. 1973): Sjefredaktør L&B Home. Peter har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2012. Han har vært aktiv som tech-journalist for tallrike medier siden 1998, blant annet som sjefredaktør for gadgetmagasinet GEAR og som journalist for magasinene PC World og Privat Computer. Peter skriver om smartmobiler og andre bærbare enheter samt om teknologisk innovasjon, inkludert 5G, elektrisk mobilitet og smarte hjem.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Witt Piccolo 16" er klar for jobben

Nå kommer Ballie - og den blir stadig klokere

Dysons nye effektive luftrensere

Her er Mova's ville KI-planer for fremtiden

Massevis av rengjøringsprodukter fra Mova

Rimelige robotgressklippere fra Mova

Smart blender holder drikken kald hele døgnet

Slik vil din neste robotgressklipper bli utviklet i Kina

4-i-1 helseovervåking fra Withings

Ooni: «Det beste produktet vi noensinne har laget»

Turbo-støvsugere fra Samsung

Trendy espressomaskin fra De'Longhi

Lyd & Bilde