TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi

Nyhet

Støyfrie samtaler og gratis VPN

Pixel-telefonerne får AI-forbedret samtalelyd og gratis VPN.

Av / 07.12.22 - 08:13
Støyfrie samtaler og gratis VPN

Google Pixel 7 Pro og Pixel 7-telefonene får nå en stor oppdatering, som inneholder en rekke nye, spennende funksjoner.

Da Pixel 7-telefonene ble lansert med et brak for nøyaktig to måneder siden, 6. oktober, var det en rekke innovative funksjoner som i første omgang utmerket seg med fraværet.

Les også TEST: Google Pixel 7 Pro Pixel 7 Pro er Googles referansemobil som viser hvordan Android 13 skal brukes. Og nå er den i Norge.

Det var slett ikke dårlige telefoner – faktisk vant Pixel 7 Pro prisen som årets beste smarttelefon i premiumklassen – men noen av de mest interessante AI-styrte funksjonene forble fremtidsløfter.

En del av disse løftene blir nå innfridd. Snart kommer det to store oppdateringer til Pixel 7-telefonene, som byr på helt nye funksjoner.

Til de som faktisk bruker mobilen til å snakke i, kommer funksjonen Clear calling. Ved hjelp av kunstig intelligens reduserer den bakgrunnstøyen fra for eksempel trafikk og fremhever stemmen til samtalepartneren, slik at lyden blir tydeligere i samtalen.

Annonse

Security & privacy samler alle sikkerhetsfunksjonene i én meny, hvor man kan tilpasse beskyttelsen av telefonen, internettkontoer og tilpasse passord. Det er også mulig å få tips til å bedre privatlivsinnstillingene.

VPN by Google One – Pixel 7- og Pixel 7 Pro-eiere får gratis tilgang til en VPN-tjeneste. Det gir et ekstra lag med sikkerhet, og sikrer at nettleseraktiviteten er privat når du f.eks. er på nettet på caféen eller flyplassen.

Les også TEST: Google Pixel Buds Pro Det minste medlemmet av familien Pixel sitter godt i øret.

Oppdateringene kommer i to omganger, og du må være litt tålmodig når de skal installeres. Den største er på hele 547 MB, og kan fort ta mer enn en time å installere når den er nedlastet!

Og det stopper ikke der. Pixel Buds Pro-øreproppene får snart romlyd med headtracking, som vil si at lydbildet blir stående foran deg i rommet, selv om du vrir på hodet. Likt som på den dengang banebrytende Audeze Morbius. Men denne funksjonen kommer først 23. januar, når neste samling med funksjoner blir tilgjengelig.

John Hvidlykke
(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

De siste ryktene om iPhone 17

Smartere Siri ytterligere forsinket

Dårlige nyheter fra OnePlus

Ny iPad Air med M3-brikke

Møt PetPhone, verdens første mobiltelefon for kjæledyret ditt

Kommende funksjoner i Gemini AI

Nothing Phone (3a) og Pro lansert

Galleri: Huaweis brettbare smarttelefon med tre skjermer

Her er Samsungs nye Android XR-headset

HMD-mobiltelefoner for tenåringer

Her er Xiaomi 15 og Xiaomi 15 Ultra

Hold deg i form med Xiaomi

Lyd & Bilde