TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
PÅSKE TILBUD - 6 uker for kun 6 kr!

Nyhet

Rimeligere Samsung Galaxy Tab-nettbrett

Nå kommer Galaxy Tab S10 FE med flere funksjoner til en rimeligere pris.

Av / 06.04.25 - 11:00
Rimeligere Samsung Galaxy Tab-nettbrett

Samsung Galaxy Tab er sannsynligvis det beste Android-nettbrettet, men det er toppmodellene også, og de er også fordømt dyre. Heldigvis lanserer sistnevnte litt rimeligere modeller i den såkalte Fan Edition-serien. Nå er det tid for Galaxy S10 FE, som har fått flere betydelige forbedringer.

Rimeligere Samsung Galaxy Tab-nettbrett 1
Foto: Samsung

Nettbrettet kommer i to versjoner, den vanlige S10 FE med en 10,9-tommers skjerm og FE+ med en 13,1-tommers skjerm, som er 12 prosent større enn forgjengeren. Med en oppdateringsfrekvens på 90 Hz og en maksimal lysstyrke på 800 nits skal de gi et jevnt og lettlest bilde, selv utendørs.

I dag bruker vi nettbrett til alt fra jobb og studier til å slappe av på sofaen.Med den nye Galaxy Tab S10 FE-serien har vi fokusert på skarpere skjermer, forbedret ytelse og smarte AI-funksjoner som gjør det enklere å søke, ta notater, redigere og organisere, sier Anders Elmby, MX Director hos Samsung Electronics.

Nettbrettene har et Exynos 1580-brikkesett for bedre ytelse, men er fortsatt lettere.De er også IP68-klassifisert for støv- og vanntetthet, har Fort Knox-sikkerhetsplattformen og et forbedret kamera på 13 megapiksler.

Rimeligere Samsung Galaxy Tab-nettbrett 2
Foto: Samsung

Den forbedrede ytelsen gjør at de kan utstyres med AI-funksjoner som Googles Circle to Search, Notes har fått Solve Math og Handwriting Help, Object Eraser gjør det enkelt å redigere bilder, Best Face gir bedre portrettbilder, og Auto Trim lager klipp med høydepunkter fra videoene dine.

Annonse

Pris og tilgjengelighet

Galaxy Tab S10 FE har en veiledende pris på 7.490 kroner og Galaxy Tab S10 FE+ koster 9.790 kroner. Begge er tilgjengelige nå.

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

OnePlus Watch 3 kan kjøpes nå

Spør mobiltelefonen din hva du ser

Rimelig Samsung-nettbrett

Motorola lanserer den første mobilen i den nye Edge 60-serien

KI-lege fra Apple

Google Maps: Skjermdumpene dine blir automatisk til reisemål

Flere farger på S25 Edge lekket

Samsung One UI 7 kommer snart

Pixel 10 får store oppgraderinger

Dette er (nesten) ikke en Pebble-klokke

Google Pixel 9a lansert

iPhone 17 Air blir Apples tynneste modell noensinne

Lyd & Bilde