TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
PÅSKE TILBUD - 6 uker for kun 6 kr!

Android- og iOS-apper til Windows 10

Microsoft gjør det enkelt å tilpasse koden i apper til å fungere på Windows 10.

Av / 06.05.15 - 10:14
Android- og iOS-apper til Windows 10

Uansett hvor hardt Microsoft har kjempet for å få utviklerne til å skrive apper til Windows, halter plattformen stadig langt bak Apples iOS og Googles Android.

Build2015-konferensen i San Francisco avslørte Microsoft at man vil gjøre det mye lettere å kjøre Android- og iOS-apper på Windows 10. Dette gjøres gjennom Universal Windows Platform Bridges.

Det ble vist frem værktøy for å analysere eksisterende apper og fortelle hva som  endres, og hva som er smart å endre. For eksempel må en link til Play Store endres til å peke på Windows App Store, mens en link til en tredjeparts-karttjeneste er anbefalt, men ikke strengt tatt nødvendig.

Microsofts initiativ vil sannsynlig vis være et stort skritt på veien mot å øke antallet apper til den kommende Windows 10, som skal fungere på alt fra mobiltelefoner til nettbrett og fullvoksne datamaskiner.

Annonse

Les mer her

(f. 1969): Journalist og nyhetsredaktør. Jonas har jobbet for Lyd & Bilde siden 2007 med det meste som kan kalles bærbart. Det vill si mobiler, trådløse høyttalere og hodetelefoner. Iblant kommer testingen inn på kollegaenes områder innenfor multiromslyd, hjemmekino og foto. Han startet sin bane som teknikkjournalist på IDG og skrev blant annet for PC för Alla, Internetworld og det som senere ble M3.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Sporingsbrikker for alle

Trumps tariffer får Apple til å ta med 1,5 millioner iPhones fra India til USA

OnePlus Watch 3 kan kjøpes nå

Spør mobiltelefonen din hva du ser

Rimelig Samsung-nettbrett

Motorola lanserer den første mobilen i den nye Edge 60-serien

KI-lege fra Apple

Google Maps: Skjermdumpene dine blir automatisk til reisemål

Flere farger på S25 Edge lekket

Samsung One UI 7 kommer snart

Pixel 10 får store oppgraderinger

Dette er (nesten) ikke en Pebble-klokke

Lyd & Bilde