Ikke at vi hadde ventet oss noe skred av nye mobiler på CES, men at det skulle være så fattig var litt kjipt.
Sony slapp ingen nye Xperia Z-modeller, til tross for visse rykter.
Samsung slapp ingen Galaxy S6, men det ryktes om at en prototype ble vist bak stengte dører.
I Huaweis monter var den siste nyheten budsjettmerket Honor, men vi har allerede testet Honor 6 med godt resultat.
I ZTEs monter var det noen nye modeller, men de var tilpasset det amerikanske markedet, og ingen kunne svara oss på om noen av dem blir sluppet i Europa.
Så det var flaks at LG reddet oss med den lekre G Flex 2 som du kan lese mer om her.
Noe man ikke kan lese seg til i pressemeldingen er hvor flott den ligger i hånden. LG har virkelig lyktes i å lage en mobiltelefon som ikke bare ser interessant ut, men også noe man virkelig trives med når man kjenner på den. Dessuten har den det aller siste av teknologi på innsiden, så vi venter oss god ytelse når vi får slå klørne i et eksemplar til en litt lengre test.
LG viste også frem de søte AKA-mobilene, men noe sier oss at de først og fremst er til for det asiatiske markedet…
Og mobilen fra Kodak(!) får vi neppe se i Skandinavia heller.
Og den nya Nokia 215 er vitterlig imponerende kompetent for å være en mobil til 29 dollar(!), men den er først og fremst avsett for utviklingsland der mobiltelefon er eneste måten å komme seg på internett.