TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
PÅSKE TILBUD - 6 uker for kun 6 kr!

Nyhet

GoldenEar på nye hender

Satser på bredere distribusjon.

Av / 30.12.24 - 10:42
GoldenEar på nye hender

Sammenslåinger og fusjoner ser ut til å bre om seg, og like etter at Onkyo og Pioneer fikk nye eiere, er det høyttalerprodusenten GoldenEar sin tur. Fra 1. januar overtas GoldenEar av PML Sound International, som består av kjente merkevarenavn som Paradigm, Anthem, og Martin Logan.

Les også TEST: Martin Logan Electromotion ESL X Ordene gjennomsiktig lyd har aldri passet bedre på en høyttaler i denne klassen.

Samtidig endres selskapsnavnet til GoldenEar Studio Inc, og i en pressemelding sier Badar Qureshi, sjefen i PML Sound International, at overtagelsen av GoldenEar er et ledd i strategien for å bredde ut distribusjonen av høykvalitets hi-fi.

Høyttalerne fra GoldenEar er tilgjengelige i hele Skandinavia, hos utvalgte forhandlere.

Annonse
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Festglade Sony-høyttalere med fet bass

Liten høyttaler med stort forbilde

Sony lanserer nye lydplanker

Klipsch fornyer ikoniske høyttalere

Lydplanker med oppgraderingsmuligheter

Ny System Audio-høyttaler med dypere bass og renere lyd

Samsung-lydplanke kan slutte å fungere: Slik unngår du feilen

Samsung selger flest lydplanker i verden

JBL får fart på gatefesten

Smart bass fra britene

Scansonic til budsjettvennlige priser

Disse norske høyttalerne koster en kvart million

Lyd & Bilde