TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
PÅSKE TILBUD - 6 uker for kun 6 kr!

Nyhet

Fyne Audio F701SP er en håndbygget spesialutgave

Den kompakte Fyne Audio F701SP henter teknologi fra selskapets high-end-serie.

Av / 13.04.25 - 10:00
Fyne Audio F701SP er en håndbygget spesialutgave

Fyne Audio F701SP er en spesialversjon av kompakthøyttaleren F701. F701SP er håndbygget i Skottland og utviklet med komponenter og teknologi hentet direkte fra FYNEs flaggskipserie, F1.

Bass/mellomtone-enheten i F701SP er den såkalte IsoFlare 8-tommers-enheten. Den er hentet direkte fra F.1-8-modellen.

Les også Nyhet: Fyne Audio F1-8S er ny lillebror i toppklassen Fyne Audio F1-8S er verken liten eller billig, men den er likevel rimeligere og mer interiørvennlig enn sine større søsken.

IsoFlare er Fynes versjon av den klassiske koaksialenheten, der diskanthøyttaleren er bygget inn i midten av basselementet. Membranen er laget av multifiberpapir, og det krøllete kantopphenget er utformet for å redusere forvrengningen dramatisk. I midten sitter diskanthøyttaleren med 25 mm magnesiumkonus og kompresjonsspredningslinse.

Fyne Audio F701SP er en håndbygget spesialutgave 1
Terminalerne er fra WBT. (Foto: Fyne Audio)

Fynes lover at den koaksiale IsoFlare-enheten gir en mer naturlig og sammenhengende spredning av lyden uten de faseproblemene som følger med å ha to separate enheter.

Kabinettet i formstøpt kryssfinér har avrundede sider, og på innsiden er det gjort akustiske optimaliseringer uten parallelle overflater. Bassrefleksporten er plassert nederst og er utstyrt med Fynes’ patenterte BassTrax LF-spredningslinse.

Annonse

 

Fyne Audio F701SP er en håndbygget spesialutgave 2
Fyne har patentert den spesielle bassspredningslinsen i bunnen. (Foto: Fyne Audio)

Delefilteret er utstyrt med ClarityCap-kondensatorer og intern kabling fra Neotech.

Tilgjengelighet og pris

Fyne Audio F701SP er tilgjengelig i høyglanslakkert valnøtt, svart pianolakk, hvit pianolakk og naturlig valnøtt. Prisen er 59 990 DKK for et par, som tilsvarer rundt 95.000 norske kroner.

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Liten høyttaler med stort forbilde

Sony lanserer nye lydplanker

Klipsch fornyer ikoniske høyttalere

Lydplanker med oppgraderingsmuligheter

Ny System Audio-høyttaler med dypere bass og renere lyd

Samsung-lydplanke kan slutte å fungere: Slik unngår du feilen

Samsung selger flest lydplanker i verden

JBL får fart på gatefesten

Smart bass fra britene

Scansonic til budsjettvennlige priser

Disse norske høyttalerne koster en kvart million

Lover stor bass i kompakt format

Lyd & Bilde