‘Alle’ vet at to høyttalere er bedre enn én, og at et par plassert på hver sin side av tv-en, trumfer en lydplanke hver gang. Derfor anbefaler vi alltid stereo til de som trenger bedre tv-lyd, og har plass til to høyttalere.
Som ikke behøver å være knøttesmå. KEF LSX er små nok til å få plass, de større Klipsch The Sixes egner seg kanskje best på tv-benken eller på stativer, men disse får plass på veggen.
TEST: Naim Mu-so 2 Den råeste bordhøyttaleren
The Fives er en mindre utgave av The Sixes, med samme oppskrift:

Trådløse stereohøyttalere med tilkoblinger for flere lydkilder, fjernkontroll og her også med HDMI for tv-lyd.
Høyttalerne har også platespillerinngang (MM), en optisk inngang for f.eks. lyd fra en CD- eller Blu-ray-spiller, to analoge stereoinnganger, USB for lyd fra laptopen, og en utgang for en subwoofer.
Innvendig sitter den en 24-bits, 192 kHz digitalomvandler, og en Bluetooth-mottaker for strømming fra mobilen.
Klipsch-høyttalerne kommer med en fjernkontroll, men kan også betjenes fra toppen av den ene høyttaleren, hvor en inngangsvelger og en volumkontroll befinner seg.
The Fives er ikke i salg før til våren, og prisen er ikke kjent, men de vil ventelig legge seg under de større The Sixes.
TEST: Verdens beste lydplanker?