TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

McIntosh DS200 DAC med streaming

Med innebygget 32-bits DAC.

Av / 13.02.25 - 16:01
McIntosh DS200 DAC med streaming

Med McIntosh DS200 finnes det endelig en skikkelig streamer i McIntosh ellers rikholdige katalog. Det er faktisk første gang de lanserer en streamer med wifi, og her får man innenbygget DAC med digitale innganger, og valgbar volumkontroll på de analoge utgangene.

Som forresten finnes både som balanserte og ubalanserte utganger.

De fleste får de de ønsker seg i DS200. Her er det støtte for Spotify og Tidal Connect, AirPlay 2, Roon, og Google Cast. Og man kan strømme til DS200 via wifi-antenner, Bluetooth eller kablet med Ethernet tilkoblet nettverket.

McIntosh DS200 DAC med streaming 1
Foto: McIntosh

Som man ser er det to optiske og to koaksiale innganger, og ved siden av dem, balansert 110 Ohms inngang og McIntosh MCT-kontakt. En DIN-kontakt som kobler McIntosh CD-spillere med SACD, til DS200s interne DAC.

Det er også en USB-port her, for tilkobling til en musikkserver eller datamaskin, og en HDMI-inngang for tv-lyd (ARC).

Annonse
McIntosh DS200 DAC med streaming 2
Foto: McIntosh

På innsiden er det en ESS Quad Balanced åttekanals, 32-bits digitalomvandler (DAC), som støtter opp til DSD512 og DXD opp til 384 kHz via USB, og 24-bit/192 kHz via de optiske og koaksiale inngangene.

De små minijackkontaktene på baksiden, kobler DS200 til en McIntosh fjernstyring, og strømstyring. McIntosh DS200 passer sånn sett perfekt til de som har et McIntosh-system uten strømming eller DAC, både de og alle andre kan bestille DS200 nå, prisen er oppgitt til 5990 Euro.

McIntosh DS200 DAC med streaming 3
Foto: McIntosh
Les også TEST: McIntosh C22 og MC75 Tonene gled som ildfluer i sakte film ut i rommet. En deilig følelse seg innover meg som en varm forelskelse.
Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt
  • Deaktiver annonser

Oppdatert utgave av unik konstruksjon

High-end DAC med dedikert hodetelefonutgang.

Kompromissløse tonearmer

Soundsociety 2025: Rekordstort oppmøte og imponerende utstilling

En slik platespiller har du aldri sett

Kom til hifi-messen i helgen

Platespiller for blodfansen

Spotify Pro - mer for Wall Street enn brukerne?

Rørforsterker til millionærpris

Studiolyd i kompaktformat

Nå kan du bestille denne

Kompakt TEAC-forsterker med seriøs kraft

Lyd & Bilde