TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Mark Levinson No519 i Norge

Litt interessert i high-end hi-fi? Da må du se nærmere på Mark Levinsons nyeste.

Av / 17.11.16 - 13:06
Mark Levinson No519 i Norge

De fleste tenker på hi-fi-nerder som middelaldrende menn med et svinedyrt stereoanlegg. Satt sammen av en mengde små og store bokser, som stadig byttes ut i noe ‘bedre’.

Men det er mulig å finne like god lyd i små og enklere oppsett, enn slike som trenger en hel stue og vel så det.

For eksempel kan man vurdere Mark Levinsons nye № 519. Som er mye mer enn bare en forsterker. Den kombinerer forforsterker med CD-spiller, DAC, nettradio og strømming.

Tilsett et par aktive høyttalere, eller en effektforsterker, så er du i gang.

Les testen av Mark Levinson No585 her.

Annonse
(Foto: Produsenten)
(Foto: Produsenten)

Som man ser av baksiden, har den inn- og utganger for det meste en moderne hi-fi-entusiast trenger. Med unntak for platespillerinngang.

Men en rekke digitale innganger, inkludert USB, kablet nettverksinngang og forforsterkerutgang kombinert med Bluetooth-strømming, gjør de fleste andre komponenter overflødige.

Man kan ha en 519 stående fremme, og et par lekre høyttalere på siden, så har man et vaskeekte high-end anlegg.

Den støtter lydfiler opp til 32-bit, 192kHz og PCM, DSD, CD og spiller Spotify, Tidal, Qobuz, Deezer, Rhapsody, Napster og nettradio, altså.

Hodetelefonutgang finnes på fremsiden, der er også en stor skjerm som viser albumcover og man navigerer i en rekke innstillingsmuligheter med knapper og ratt på siden.

Forsterkeren er nå i salg her hjemme, prisen er 229.000 kr.

 

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Stor lyd i ministørrelse

Nytt flaggskip fra Nagaoka

Mer effekt og forbedret teknologi

Superkompakt strømmeforsterker

Etterlengtet oppdatering på 1350 Watt

Lommespilleren gir hi-fi-lyd både hjemme og borte

Derfor elsker vi musikk - skyldes genene dine

Rimeligere alt-i-ett-boks

Rega klargjør nytt forsterkersett

Nagra: Sveitserklokke for vinylelskere

Forbedret budsjettutgave

Slutt på skeive skiver

Lyd & Bilde