TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Hi-Fi for nostalgikere

Still teknologi-uret tilbake til 1980, og ta på vintage-treff i Odense.

Av / 16.09.16 - 10:29
Hi-Fi for nostalgikere

Vi skriver om nytt hi-fi hver eneste dag, og vi prøver å teste det mest spennende som kommer på markedet. Men selv om det er mye stilig, kan ingenting måle seg med den første.

Hvis du synes at hi-fi, som ble laget på 1970 og 80-tallet, var et høydepunkt, kan du møte likesinnede i Odense på søndag. Der er det nemlig vintage hi-fi-treff.

Et Nikko-anlæg som dette var noget af det vildeste, man som konfirmand i 1980 kunne drømme om. Foto: Henrik Petersen
Et Nikko-anlegg var noe av det råeste, man kunne drømme om som konfirmant i 1980.    Foto: Henrik Petersen

Du finner garantert ikke noe nytt på standene, men det blir mulighet til å se og høre et komplett Audioscan-setup (Audioscan var på 70-tallet og tidlig 80′ stedet hvor man fikk mest for sine konfirmasjonspenger -red.) En annen stand konsentrerer seg utelukket om Philips, mens de andre har mer blandet utvalg.

«Det er første gang vi gjør dette, men hvis det går bra, vil vi helt sikkert prøve igjen til neste år.» Sier Henrik Petersen, som står bak treffet. Noe av det han kunne tenke seg å utvide med, er et «loppemarked», der hi-fi nostalgikere kunne kjøpe, selge og bytte gammelt utstyr.

Treffet finner sted i Studenthuset på Amfiplassen i Odense fra kl 12-17 på søndag den 18. september.

Annonse

 

Lydkilden skulle helst være spolebånd. Foto: Henrik Petersen
Lydkilden skal helst være spolebånd. Foto: Henrik Petersen

 

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

1 hendelser på “Hi-Fi for nostalgikere”

  1. Jan Terje Reinemo

    Jeg har lyst til å kjøpe en forsterker, til en bekjent med Bose 901 👍

    Hvor ble Nikko produsert?

    Vh
    Jan Terje Reinemo

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Stor lyd i ministørrelse

Nytt flaggskip fra Nagaoka

Mer effekt og forbedret teknologi

Superkompakt strømmeforsterker

Etterlengtet oppdatering på 1350 Watt

Lommespilleren gir hi-fi-lyd både hjemme og borte

Derfor elsker vi musikk - skyldes genene dine

Rimeligere alt-i-ett-boks

Rega klargjør nytt forsterkersett

Nagra: Sveitserklokke for vinylelskere

Forbedret budsjettutgave

Slutt på skeive skiver

Lyd & Bilde