TESTER Bil & El-kjøretøy Data Sport & Trening Gaming Mobil Smart Home Teknologi
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Nyhet

Smart dørmann fra Yale

Nye smart-låser som du kan snakke til - og som kan snakke med dine andre smart-enheter.

Av / 22.01.21 - 12:01
Smart dørmann fra Yale

Yale-lås er et navn som ikke trenger noen presentasjon. Men de har kommet en lang vei siden låsene jeg husker fra barndommen.

Yale Doorman L3 og Yale Linus er to nye smart-låser. Begge låsene styres med den nye Yale Access-appen og støtter Google Assistant, Alexa, Phillips Hue, IFTTT og Airbnb.

Smart dørmann fra Yale 1
Yale Doorman 3. Låsene kan samarbeide med smart home-systemer og nøkkeltjenester av alle slag. (Foto: Yale)

Låsen leveres med nye funksjoner, som automatisk låsing av døren, slik at døren låses opp når man er et par meter fra døren. En annen funksjon er automatisk låsing med tidsforsinkelse på opptil 30 minutter.

Lås til leiligheter

Yale Linus er en app-styrt motorisert knapp, som enkelt monteres på innsiden av døren uten behov utbytting av dørhåndtaket, låsekassen eller låsesylinderen. Den er derfor godt egnet til leiligheter, hvor mange er nødt til å beholde nøkkelsystemet som brukes av boligselskapet. Yale Linus kan også suppleres med et trådløst tastatur, som monteres på yttersiden av døren. Ved hjelp av en sensor kan Yale Linus merke om døren faktisk er lukket eller åpen og ikke bare låst eller låst opp.

Annonse
Smart dørmann fra Yale 2
Yale Linus er laget til å fungere med eksisterende låser i leiligheter. (Foto: Yale)

Kassen til begge låsene leveres med en liten Wi-Fi-bro, som er plassert i en stikkontakt nær låsen. På denne måten kan man se status, fjernstyre låsen, gi eller fjerne tilgang til appen eller koden, uansett hvor man befinner seg.

Smart dørmann fra Yale 3
Låsen kan åpnes med en mobil-app. Hvis man ikke har mobil, må man vente utenfor. (Foto: Yale)

(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Nå kommer Ballie - og den blir stadig klokere

Dysons nye effektive luftrensere

Her er Mova's ville KI-planer for fremtiden

Massevis av rengjøringsprodukter fra Mova

Rimelige robotgressklippere fra Mova

Smart blender holder drikken kald hele døgnet

Slik vil din neste robotgressklipper bli utviklet i Kina

4-i-1 helseovervåking fra Withings

Ooni: «Det beste produktet vi noensinne har laget»

Turbo-støvsugere fra Samsung

Trendy espressomaskin fra De'Longhi

Vaske- og tørkemaskin med smart skjerm

Lyd & Bilde