TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

PURE DAB-adapter til VW og Audi

Ny adapter for deg som behøver å ettermontere DAB i bilen.

Av / 03.05.15 - 18:14
PURE DAB-adapter til VW og Audi

Etter hvert som vi nærmer oss den vedtatte slukkedatoen for FM-nettet, stiger behovet for en DAB+ kompatibel radio i bilen. Den enkleste måten å få dette i eldre biler, er ved å ettermontere en såkalt DAB-adapter. Dette er en universal DAB-enhet som kobles til AUX-inngangen på din nåværende radio.

PURE er en kjent leverandør av både stasjonære såvel som bilstereoradioer med DAB. Nå er de ute med en oppdatert modell av sin velkjente DAB-adapter, Highway 300i.

PURE Drive Digital
PURE Drive Digital

Den nye modellen heter Pure Drive Digital og er laget spesielt for VAG (Volkswagen, Audi, Skoda) biler, med fire valgbare skjermfarger for å kunne matche instrumentene i biler av nevnte fabrikat. Ulike festebraketter er også tilgjengelig.

Modellen har doble radiomottakere for vanlig DAB og DAB+, USB inngang for avspilling av musikk, og en innebygd minnefunksjon som lar deg pause og spole i direktesendte radioprogrammer.

Norsk pris er foreløpig ukjent, men forgjengeren koster rundt 1700 kr (eks montering) i dag.

Annonse
(f. 1981): Journalist. Audun ble ansatt som journalist hos Lyd & Bilde i 2004 og har spilt en aktiv rolle i utviklingen av L&B som magasin og nettsted. Audun er ekstremt kvalitetsbevisst, og kjent for sine kresne ører og skarpe blikk. Han er ansvarlig for Lyd & Bildes TV-tester.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Lyd & Bilde