TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Platespiller med USB-opptak

Denne platespilleren må du ha hvis du har lyst å ta opp musikk fra vinylplater.

Av / 12.02.16 - 11:35
Platespiller med USB-opptak

For mange er gleden ved å trille ut en vinylplate verdt alle pengene. Den varme klangen en platespiller kan gi, faller stadig flere for, særlig de som aldri har hatt en platespiller før. Nykommerne.

Men mange av dem har ikke et anlegg som takler platespiller, fordi de mangler platespillerinngang og trenger masse ekstraustyr for å kunne spille plater.

Det trenger man ikke om man faller for TEACs platespiller i kunstmarmor, med innebygget platespillerforsterker (RIAA) og en USB-utgang. Som plugges rett i laptopen. Eller en digitalomvandler.

(Foto: Produsenten)
(Foto: Produsenten)

Da kan man for eksempel bruke forsterkerens innebyggede DAC, hvis man ikke har en separat, eller plugge spilleren i laptopen for å digitalisere platesamlingen.

Akkurat som den nylig annonserte platespilleren fra Sony.

Annonse

TEAC TN-570 har både optisk og USB digitalutgang, og med USB får man vinylens servert i 24-bits/192 kHz -oppløsning. Spilleren har også en vanlig linjeutgang som fungerer i alle forsterkere uten innebygget RIAA, men også en ren platespillerutgang for de som allerede har platespillerforsterker, eller RIAA innebygget i forsterkeren.

(Foto: Produsenten)
(Foto: Produsenten)

TEAC-spilleren leveres med en Audio-Technica AT-100 MM-pickup, men den s-formede armen  – med avtagbart headshell – kan brukes med andre pickuper også.

Den remdrevne glasstallerkenen kan utstyres med en grå filtmatte fra TEAC – ikke vist på bildet – og finnes i en rimeligere versjon uten USB-utgang, DAC og RIAA-trinn, kalt TN-550.

Lasse Svendsen
(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

Populær

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,-
154,- / mnd
154,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Deaktiver annonser

En slik platespiller har du aldri sett

Kom til hifi-messen i helgen

Platespiller for blodfansen

Spotify Pro - mer for Wall Street enn brukerne?

Rørforsterker til millionærpris

Studiolyd i kompaktformat

Nå kan du bestille denne

Kompakt TEAC-forsterker med seriøs kraft

Første high-end streamer fra McIntosh

Stor high-end utstilling

B&O skreddersydd til deg

Tina og Stevie spiller platene dine

Lyd & Bilde