TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

McIntosh relanserer legendene

De måtte gi etter for presset, og starte produksjon igjen av de legendariske rørforsterkerne fra 60-tallet.

Av / 25.03.15 - 09:30
McIntosh relanserer legendene

McIntosh har holdt på lengre enn de fleste, og har derfor en rik historie med mye gull gjennom tidene. Deres stereo rørforsterker MC275, gikk ut av produksjon for flere tiår siden, men etter langvarig press måtte de starte opp produksjonen igjen. Og nå finnes en moderne versjon av den 75 w kraftige forsterkeren, som stadig selger jevnt og trutt.

Slike fans skulle nok andre produsenter likt å ha, og McIntosh begeistret fansen enda en gang da de for noen år siden lagde en begrenset serie med de legendariske forsterkerene MC75, og C22, i en påkostet jubileumsversjon.

C22 AngleEt forsterkersett vi testet i 2009.

Den gang som nå, handler det om C22, en rørforforsterker med platespillerinngang, mange justeringsmuligheter og fjernkontroll. De to monoforsterkerne MC75, på 75 w hver, er som forforsterkeren holdt i det samme klassiske designet som originalene fra 60-tallet.

C22 BackF0rforsterkeren C22 har 10 lydinnganger, med to balanserte og seks ubalanserte innganger, i tillegg til platespillerinnganger for Moving Coil og Moving Magnet pickuper, med valgbar belastningsmotstand og kapasitiv belastning.

Annonse

MC75 SideMonoforsterkerne MC75 har balanserte og ubalanserte lydinnganger, og høyttalerterminaler med utganger for 2, 4 og 8 ohms høyttalerbelastninger.

Forsterkeren bruker klassiske KT88 utgangsrør, som er kjent for sin robusthet og potente effekt, og alle retroforsterkerne inklusive forforsterkeren, er oppgradert til moderne standard med komponenter, elektromagnetiske svitsjer og korte kretsløp.

MC75 Top

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Stor lyd i ministørrelse

Nytt flaggskip fra Nagaoka

Mer effekt og forbedret teknologi

Superkompakt strømmeforsterker

Etterlengtet oppdatering på 1350 Watt

Lommespilleren gir hi-fi-lyd både hjemme og borte

Derfor elsker vi musikk - skyldes genene dine

Rimeligere alt-i-ett-boks

Rega klargjør nytt forsterkersett

Nagra: Sveitserklokke for vinylelskere

Forbedret budsjettutgave

Slutt på skeive skiver

Lyd & Bilde