TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

Nyhet

Bang & Olufsen Atelier skreddersyr produktet ditt

Bang & Olufsen utvider nå sitt Atelier-konsept med skreddersydde produkter. Regn med å måtte punge ut.

Av / 12.02.25 - 11:24
Bang & Olufsen Atelier skreddersyr produktet ditt

Bang & Olufsen lager eksklusive produkter med en elegant finish. Men hvis du ikke er fornøyd med at naboen din får en Beolab-høyttaler eller Beovision-TV som ligner på din, kan du ta det hele til et nytt nivå av eksklusivitet. Faktisk kan du få dem på tre nye nivåer.

Bang & Olufsen Atelier gir kundene mulighet til å sette et personlig preg på Bang & Olufsens produkter i samarbeid med selskapets håndverkere i Struer, Danmark. Lanseringen av Atelier er etter sigende et svar på en betydelig økning i etterspørselen etter spesialtilpassede produkter.

Forleng din personlighet

«Målet vårt med Atelier er å skape en opplevelse og et produkt som gjenspeiler kundenes ønsker og behov. Når kundene velger et spesialtilpasset eller skreddersydd Bang & Olufsen-produkt, får de ikke bare et par høyttalere, men en forlengelse av sin personlighet og sine preferanser», sier Kristian Teär, konsernsjef i Bang & Olufsen.

Atelier-Launch-2025-General-Atelier-Digital-EN-1080x1350-Crop-Clean-0083 Atelier-Launch-2025-Bespoke-Digital-EN-1080x1350-Crop-Clean-0073
<
>
B&O åpner for å skreddersy helt unike produkter - med en stil som vekker sterke assosiasjoner til Wes Andersons univers. (Foto: Bang & Olufsen)

Bang & Olufsen tilbyr skreddersydde løsninger på tre nivåer:

Atelier Editions: Spesialutgaver av velkjente produkter i begrenset antall til en litt høyere pris. I løpet av de siste to årene har vi allerede sett flere Atelier-versjoner av særlig Beoplay EX-øreproppene.

Annonse

Atelier Catalogue: Med mer enn 500 000 mulige kombinasjoner av farger, tre og aluminium kan kundene skape sitt eget unike produkt. På nettstedet finnes det et konfigurasjonsverktøy der du kan velge individuelle designelementer.

Atelier Bespoke: Hvis penger ikke er et problem, kan du få akkurat det du eller interiørarkitekten din ønsker. På Bespoke-nivå samarbeider kunden direkte med en Atelier-håndverker for å skape et skreddersydd produkt med spesielle materialer eller farger.

For å markere lanseringen av Atelier lanserer Bang & Olufsen en Atelier Limited Edition av Beosound 2 kalt Gradient Collection, som består av 10 forskjellige gradientfarger som er inngravert og nummerert.

Mer info: Bang & Olufsen

Bang & Olufsen Atelier skreddersyr produktet ditt 1
B&O åpner for skreddersydde produkter – med en estetikk som kunne vært hentet rett ut av en Wes Anderson-film. (Foto: Bang & Olufsen)

John Hvidlykke
(f. 1964): Journalist og tester. John har arbeidet for Lyd & Bilde siden 2013, hvor han skriver om hi-fi, høyttalere, computere, gaming og teknologihistorie. John har beskjeftiget seg med teknologijournalistikk siden 1982(!), og har arbeidet for tallrike magasiner i forskjellige roller; blant annet GEAR, High Fidelity, Komputer for alle, Illustreret Videnskab, Ny Elektronik, PC World og Privat Computer. Han har dessuten skrevet tallrike bøker og undervisningsprogrammer om IT.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Tilbud!

Tilbud - 1 måned for kun 79,-

Tilgang til ALT innhold i 1 måned!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

LB+ Total 6 måneder

Tilgang til ALT innhold i 6 måneder

Kun 79 ,- / første måned
154,- / mnd
154 ,- / mnd
Med et abonnement får du også:
  • Tilgang til mer enn 7500 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Deaktiver annonser

B&O skreddersydd til deg

Tina og Stevie spiller platene dine

Slik skal LP12-en bli enda bedre

Forsterker med separat strømforsyning

Bruker sjeldne rør

Streamer og DAC fra Gustard

High-end-kinderegget som kan vokse med deg

Eversolo oppgraderer suksess-streameren

Bluesound Node får romkorreksjon

Få 3D-lyd fra alle høyttalere og hodetelefoner

Lanserer Icon-serien med forsterkere

Altec Lansing overrasker på CES

Lyd & Bilde