TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV

: Apollo 18

Blu-ray anmeldelse

Det er svært interessant med en film som ønsker å undersøke hvorfor ingen har vært på månen på førti år. Men når man skal fortelle en historie som fremstår mer vag en The Blair Witch Project og Morten Harket, så får man et problem.

Av / 12.06.12 - 07:48
Apollo 18
Lorentz Celo

Det blir funnet massevis av ukjente filmopptak fra NASA som mer eller mindre avslører hva som hendte på et hemmelig oppdrag med tre astronauter på en siste ferd til månen. Materialet viser, eller antyder, at svært skremmende ting skjedde, og at både russere, romvesener og/eller fremmede parasitter er involvert.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CpVnot2u5B8

 

Apollo 18 starter lovende med et både spennende og interessant utgangspunkt. Etter en drøy halvtime så er filmen i ferd med å gå tom. Når slutten kommer så krasjer den som Challenger i 1986. En ting er at filmen ikke makter å ha en klar historie, men det verste er at den har dårlig dialog og rytme, og er kjedelig uten å skremme. Det er ikke rart at filmen kom rett på leiemarkedet, og produsentene skulle nok ha gjort noen forhåndsvisninger før de slapp den. Her var det mye forventninger som gikk opp i røyk, og det som kunne ha blitt en stilsikker sci-fi thriller har blitt en b-film som prøver hardt men dessverre feiler. To stjerner.

Annonse

Det kan godt være at filmen fungerer for enkelte, og da er ikke Blu-ray-utgivelsen så aller verst. Både lyden og bildet er tilfredsstillende, og ekstramateriellet har både slettede scener, alternative slutter og kommentarspor.

 

Karakter
Apollo 18

Fakta:

  • Release: 28. mars 2012
  • Regi: Gonzalo Lopez-Gallego
  • Med: Warren Christie, Lloyd Owen, Ryan Robbins, Michael Kopsa, Andrew Arlie, Ali Liebert
  • Genre: Sci-fi
  • Land: USA
  • År: 2011
  • Tid: 1:27 t.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Anmeldelse: Blindspor

Årets tynneste krimsuppe?

Anmeldelse: Whiskey on the Rocks

Storkonflikt i Østersjøen!

Anmeldelse: Back in Action

She’s back!

Anmeldelse: Unstoppable

Til toppen av pallen – på én fot!

Anmeldelse: Wallace og Gromit: Den bevingede hevneren

Kykkeliky for en film!

TIPS: Strømmetips til juleferien

Anbefalt jule-strømming

Anmeldelse: Doctor Odyssey, sesong 1

Outrert genremiks!

Anmeldelse: Juror #2

Eastwoods svanesang?

Anmeldelse: La Palma

Lunken katastrofe

Anmeldelse: The Day of the Jackal

Klassisk thriller

Anmeldelse: Return of the King – The Fall and Rise of Elvis Presley

Han har gjenoppstått!

Anmeldelse: Snøsøsteren

Sekservarsel!

Lyd & Bilde