TESTER Foto & Video Hi-fi Hjemmekino Hodetelefoner Høyttalere TV
Full tilgang 1 uke med automatisk stopp Bestill nyheten LB+ UKE NÅ

Nyhet

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma

Fujiifilm får oss til å lengte etter reiser igjen.

Av / 27.01.21 - 16:06
Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma

Mens de fleste kameraer bare blir større og dyrere, går Fujifilm X-E4 motsatt vei, et veldig hendig systemkamera for folk på farten.

Det lille kameraet er faktisk mindre enn forgjengeren X-E3, men betydelig oppgradert på innsiden. Det har gjort det kompakte Fuji-kameraet til reisevennlig kamera, hvor bildekvaliteten nå er sammenlignbar med det mye dyrere flaggskipet X-T4.

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma 1Kameraet har nemlig den samme 26 Mp bildebrikken (X-Trans BSI-CMOS), som gir veldig god detaljskarphet og bildedynamikk, bare pakket inn i et kamera som nesten går i lommen.

Både bakfra og forfra, minner det om det fortreffelige kompaktkameraet X100V, og kameraet har den samme pent integrerte vippbare pekeskjermen, som blant annet er hendig på gatefoto og video.

4K-video

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma 2Videoegenskapene er svært gode, tross at det egentlig ikke er så videoorientert – det er for eksempel ikke noen egen opptaksknapp her, for kameraet kan ta opp 4K-video med 30p, og opptil 10-bit 4:2:2 hvis man kobler til en ekstern opptaker.

Annonse

Litt fakta:

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma 3

  • 26 Mp X-Trans BSI-CMOS i APS-C-format med X-Processor 4
  • 2,16 millioner fasefokuspunkter
  • Raskere autofokus ned til 0,2s
  • 8 bilder/s skuddtakt – 20 bps med elektronisk lukker
  • 30 bps med 1,25 x beskjæring
  • Styrepinne og pekeskjerm
  • Eterna og Color Chrome blant 18 filmsimuleringer
  • 4K30p video (DCI/UDH) opptil 200 Mbps
  • F-Log fargeprofil og HDMI-utgang
  • 2,36 Mp OLEDs-søker
  • 364 gram
  • 121 x 73 x 33 mm
  • Batteritid på 380 bilder

XF 27 mm F2.8

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma 4

Fuji-kameraet kan leveres fra mars 2021, sort eller sølvgrått til 9999 kr, eller 11999 kr med den nye Fujinon XF27mm F2.8 R WR, som vist på bildene under.

Det kan også leveres med et tilbehørskit bestående av håndgrepet MHG-XE4 og tommegrepet TR-XE4 for 10999 kr.

 

Den nye XF 27 mm F2.8 har fått værtetting og blenderring, men er fremdeles en meget kompakt, moderat vidvinkel (40mm tilsv. 35-format). Prisen for Fujinon XF27mm F2.8 R WR alene, er 4990 kr.

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma 5Prisen for Fujinon XF27mm F2.8 R WR alene, er 4990 kr.

Værtettet er også den nye telezoomen XF70-300mmF4-5.6 R LM OIS WR, til 8999 kr, som også er i salg fra mars 2021.

Den har brennvidder tilsv. 107-457 mm for 35 mm-format, og bør være ypperlig til sport og dyreliv.

Zoomen er ganske lett med 580 gram, og kompakt med 132 mm lengde og 75 mm diameter.

Fujifilm X-E4: High-end bildekvalitet i lomma 6

(f. 1965): Ansvarlig redaktør. Lasse har jobbet for Lyd & Bilde siden 1999. Han har også skrevet om foto for magasinet Fotografi, om hi-fi i bladet Audio Video, og har erfaring som biljournalist i bladet Drive. Det hele startet i 1980 med en Garrard platespiller, en Tandberg receiver og Jamo høyttalere, Han har også lang erfaring fra hi-fi-bransjen, og skriver i dag mye om hi-fi, foto, computere, lyd, men også om bil.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Les videre med LB+

Stoppes automatisk

Full tilgang 1 uke uten bindingstid!

Tilgang til ALT innhold i 1 UKE!

Populær

LB+ Total tilbud - Første mnd KUN 79,-

Tilgang til ALT LB+ innhold

Spar mest!

LB+ total 12 måneder

Tilgang til ALT innhold i 12 måneder

Kun 89 kr/uke
79 kr/md
Kun 154 kr/md
Med et LB+ får du:
  • Tilgang til mer enn 7800 produkttester!
  • Store rabatter hos våre samarbeidspartnere i LB+ Fordelsklubb
  • Ukentlige nyhetsbrev med siste nytt
  • L&B TechCast – en podcast av L&B
  • Magsinet digitalt – ny utgave hver måned
  • Deaktiver annonser
  • L&B+ Video – bli med L&B redaksjonen behind the scenes, på de store tech-messene og mye mer!

Nytt design og bedre funksjonalitet

Fujifilm om GFX100RF og kommende kameraer

Nikons billigste fullformatkamera er endelig oppdatert

Kompakt systemkamera for video

Verdenspremiere

Mekanisk instantkamera

Sony frir til naturfotografene

Unikt kamera fra Sigma

Avansert flaggskip i krympet format

Canon lanserer kamera for videokreatører

Følger motivet med smart sporing

Nikons første RED-kameraer

Lyd & Bilde