Philips 55PFL7606H

Mye for pengene

Philips byr på en lekker storskjerm med polariserende teknikk. 55PFL7606 er faktisk den største vi hittil har testet med passive briller.

Philips 55PFL7606H 1

Philips-skjermen er utstyrt med kantmontert LED-baklys, 100 Hz og Philips’ velkjente Ambilight omgivelseslys, her i en mer beskjeden versjon med færre lysdioder enn toppmodellene. I tillegg er den utstyrt med Smart TV-funksjoner som internett, YouTube og filmleie. Den aller kuleste funksjonen er likevel at du kan spille TV-spill i 2-player modus – med full skjerm! Ved hjelp av to par ulikt polariserende briller kan spiller 1 og 2 benytte hele skjermflaten uten å se hverandres spillskjermer.

Bildekvalitet
Philips varter opp med et lyssterkt og kontrastrikt 2D-bilde. Samtidig er glasset foran skjermen relativt matt, så du slipper irriterende refleksjoner. Svartnivå ikke er denne skjermens største styrke. Bildet blir aldri stupmørkt som de beste plasmaene eller LED-skjermene med aktiv lysstyring. Fargegjengivelsen er derimot meget god og begge de fabrikkinnstilte Film og Standard-innstillingene fungerer bra.
Philips-skjermen bruker polariserende teknikk, og det følger med to passive 3D-briller i esken. Vi har tidligere testet denne modellen i 40-tommers utgave, og med 55 tommer blir det en helt annen verden, spesielt på 3D-filmer hvor det økte bildearealet bidrar til økt dybdeeffekt. Fordi den horisontale oppløsningen er halvert fra 1080 til 540 linjer, bør man sitte minst 3-4 meter unna skjermen for å unngå å se noe rutemønster. Men da får du også en meget behagelig 3D-opplevelse, som overgår 55-tommeren fra Sony.

Les videre
Exit mobile version