Panasonic TX-P46GT30

3D-arvtager

Panasonic sto for den soleklart beste 3D-skjermen i fjor. Kan TX-P50GT30 beholde Panasonics posisjon som sjefen innen 3D-underholdning?

Panasonic TX-P46GT30 1

GT30 blir nesten for design-TV å regne sammenlignet med de klumpete eldre variantene fra Panasonic. Den bruker en kombinasjon av blank svart og børstet stål i frontrammen, og er blitt smalere, og tynnere i dybden. 46GT30 stiller sterkt på tilkoblingssiden. Foruten innebygd RiksTV-sertifisert mottaker har den også paraboltilkobling og er godkjent av Canal Digital.

Bildekvalitet
GT30 har alle de kjente og kjære kvalitetene vi forbinder med plasma, som svært jevn og naturlig fargegjengivelse og dypt svartnivå. Dette er også en plasmaskjerm som er lyssterk nok til å fungere i kraftig opplyste lokaler. Svartnivået er meget, meget bra. Ikke bare er de helt svarte partiene bekmørke. Det er også tydelig at detaljnivået i mørke til mørkegrå partier har blitt kraftig forbedret. Med GT30 får man med seg langt flere detaljer i de mørke partiene, takket være skjermens gode detaljnivå.

Alt dette kommer godt med når Panasonic-skjermen skal vise 3D-filmer, som fremstår med imponerende dybde, og fremfor alt en suveren bildeskarphet. Ulempen med de aktive lukkerbrillene er at de stjeler mye lys. Dette i kombinasjon med plasmapanelet, som tross ytterligere forbedringer har litt begrenset lysstyrke, tar mye av ”smellet” vekk fra bildet i normalt opplyste rom. Tross dette 46GT30 er en svært god allround-skjerm for deg som vil ha god bildekvalitet på alt av både 2D og 3D-materiale.

Les videre
Exit mobile version