Panasonic SC-ALL3

Tradisjonelt og solid

Panasonic multiromssystem byr på gode effektreserver og solid teknikk.

Panasonic SC-ALL3 1

Panasonics multiromshøyttalere har et high-tech utseende med et buet frontgitter i aluminium og et kabinett i formstøpt plast. På toppen finner man en på/av knapp, volumknapper og en knapp til automatisk oppsett via routerens WPS-funksjon.

Panasonic ALL-multiromsserie består ut over de to høyttalerne som deltar i testen, av en adapterboks til eksisterende anlegg, en lydplanke og et mikroanlegg. I april lanseres dessuten en enda mindre høyttaler og en stereomodell med innebygget CD-spiller.

Brukervennlighet

Oppsett er uproblematisk via enten WPS på routeren eller høyttalernes eget trådløse nettverk og et nettverk på mobil/nettbrett. Appen har et litt rotete grensesnitt hvor man lett kan miste overblikket. Men alt er der. Søk på nettverket kunne vært raskere og lekrere.

 

Panasonic SC-ALL3

Panasonic SC-ALL3 ligner stort sett en tradisjonell høyttaler, noe som er betryggende i noens øyne og diskvalifiserende hos andre Hva som ligner en liten satellitthøyttaler er imidlertid et kompakt stereosystem.

Lyden

Tross størrelsen er det krutt i den lille SC-ALL3. Med 30 watt forsterkereffekt om bord er det styrke til å spille riktig høyt. Stereoperspektiv og dypbass er det ikke riktig noe av, men den får det viktigste med og slipper ganske godt fra det. Det er ingen festhøyttaler, men den kan fint trenge gjennom og levere god musikk til matlaging som en super kjøkkenhøyttaler.

Konklusjon

Hvis du vil ha stereolyd på liten plass er Panasonic SC-ALL3 et interessant bud. Den er imidlertid forholdsmessig dyr, og hvis HD-support og stereo ikke er et krav, er den langt billigere Sonos Play:1 bedre.

Les videre
Exit mobile version