Monster har satset hardt på sportshodetelefoner med et samarbeide både med Adidas og med hodetelefoner under det egne iSport-merket i mange modeller. Disse trådløse har en bra byggekvalitet, men de føles litt plastaktige til prisen, og vi hadde gjerne sett en mykere innfestning for ledningen. De kan fås i svart eller lyseblått. Etui følger ikke med, men derimot en nettpose slik at de ikke vikler seg inn i annet i vesken. Man får også med tre par silikonputer i ulike størrelser samt tre størrelser på vingene som holder dem på plass.
Monsters iSport-hodetelefoner med ledning fås med ulike typer av puter eller klokker, som gir ulik grad av forsegling. For disse trådløse er det imidlertid samme type selv om det er forskjellige størrelser. Vi hadde ingen problemer med å finne en bra kombinasjon, og da satt de deilig på plass. Den tette forseglingen gjør at man bør holde seg borte fra trafikken og gir en påtagelig bass som gjør det lett å finne rytmen på treningen. Derimot er diskanten litt hvass, og vi merket at man med tiden ble litt trøtt i ørene av å lytte.
Konklusjon
Liker man sine Monsterhodetelefoner og vil ha mer av samme sak, men uten ledning, er iSport Wireless forlokkende. De mange myke putene og vingene gjør at de er behagelige å ha på til tross for at de er vel store. Man får akkurat den basstunge lyden som mange vil ha, og det fungerer utmerket til trening, selv for andre. Men problemet er at diskanten er litt grell, noe som gjør at det føles anstrengende å lytte lenge. De kan sikkert passe visse, men det er litt vel store innvendinger for en anbefaling.