Polk Audio Hinge

Bass med balanse

Bra allround hodetelefoner, men litt for moderate i både design og lyd til å klare konkurransen.

Polk Audio Hinge 1

En kraftig, men likevel slank metallbøyle gjør at de føles pålitelige og den skinnkledde overflaten føles luksuriøs og elegant. Spørsmålet er bare om målgruppen ikke heller vil ha en tøff utforming og andre fargevalg enn svart og brunt, noe som den sammenheng føles litt feigt. Til tross for at putene er ganske små er de godt vatterte og klokkene er fleksible. Derfor sitter de uventet bekvemt og det er ikke mye lyd som slipper ut eller inn. For transport i tøyposen kan de foldes helt sammen.

Hodetelefonene leverer en varm og balansert lyd som virkelig er tiltalende. Dette er trolig de hodetelefonene i testen som er mest allsidige og fungerer med flest musikkstiler. De har en bra bassgjengivelse som absolutt fungerer med både hip hop og elektronisk dansemusikk. Selv vår mest bassbuldrende testmusikk gjenga de uten å knurre. Men de har ikke den der ekstra puffen og trykket i bassen som gjør at de kan kalles Beats-utfordrere.

Konklusjon
Hinge har som navnet antyder hengsler som gjør at de er lette å ta med seg. Formgivningen er elegant med skinn og sobre farger som gjør dem perfekte for forretningsreisende. Dessverre er det ikke målgruppen i testen, og vi tror ikke den som leter etter urbane hodetelefoner synes de et tilstrekkelig tøffe. Samme sak gjelder lyden som sant nok er balansert og har en bra bassgjengivelse. Men de har ikke den imponerende lyden og pumpende bassen som trengs for å konkurrere i denne testen.

Les videre
Exit mobile version