LG DP471B

Lett å bruke - lett å feste

Det meste av sjekklisten klarer LGs spiller utmerket, og det er egentlig bare det lavoppløste panelet som trekker ned.

Problemet med åpenbare spillere og store plateluker, har LG løst på en elegant måte. Det går ganske enkelt an å vri skjermen slik at man kan felle sammen spilleren og likevel ha skjermen vendt utover. I bilen monteres spilleren på samme måte som vi tidligere har sett hos Philips’ modeller. Et feste skrus fast i nakkestøttens stolper, en plate skrus fast i spilleren og settes deretter sammen med en hurtigkobling. Det blir samtidig stabilt og lett å sette fast og løse ut spilleren. Utenfor bilen legger man spilleren i den praktiske vatterte vesken som følger med. Spilleren ser litt tjukk ut sammenlignet med andre, men det avhenger av at den har et innebygd batteri som holder i tre timer.

Under skjermen sitter for en gangs skyld alle knapper man trenger. Ikke bare de som trengs for å styre avspillingen, men også faktisk pilknapper slik at man kan håndtere menyene. De er dessuten tydelige og distinkte – noe som gir et bra kvalitetsinntrykk. Selv fjernkontrollen med sine tydelige og velplasserte knapper får god vurdering. På siden finner man volumkontroll og to høretelefonutganger. AV-utgang for tv-en finnes, men dumt nok ingen inngang for andre bildekilder. USB-minne kan tilkobles for å vise bilder, samt spille film og musikk. Derimot kan man ikke stappe inn minnekort. .

Bildekvaliteten
Dessverre er lysstyrke og fargemetning de eneste bildekontrollene man kan justere. Derfor kan man ikke få fargebalansen korrekt. Men heldigvis er gråskalaen meget bra og skarpheten akkurat passe. Bildebehandlingen må vi også berømme. Visst blir det mønstereffekter ved panoreringer, men det er ikke spesielt hakkete. Man har også lykkes med å få til leselige tekster til tross for den lave skjermoppløsningen. Jevnt over må vi derfor si at sluttresultatet blir meget nytbart. Unntaket er lyden, som i likhet med mange av de andre spillerne er boksaktig og skarp.

Konklusjon
Dette er en meget god spiller med batteridrift og utmerket feste. Den er lett å bruke og føles betydelig dyrere enn den faktisk er.

Les videre
Exit mobile version