Onkyo CS-725T

En god allrounder

Anlegget fra Onkyo appellerer til øyet, og ørene klager ikke de heller.

Onkyo har blitt ganske store på mikroanlegg. De tilbyr anlegg både med og uten DAB-radio, men CS-725T er kun tilgjengelig med FM-radio.
Elektronikken er kraftig, mikrosjangeren tatt i betraktning, og både CD-spilleren og USB-inngangen støtter musikkfiler av typen MP3 og WMA.
Høyttalerne har egenutviklete, solide elementer med lav forvrengning. Kabinettene har lekker utførelse i svart pianolakk, men er for lette til å vekke den store kvalitetsfølelsen.

Lydkvalitet
Onkyo CS-725T låter vesentlig klarere og åpnere enn anlegget fra SA. Kvinnestemmer kommer tydeligere ut, og piano har flott snert i mellomtoneområdet. Bassresponsen er dessuten strammere og ryddigere, selv om den ikke er like fremtredende.
Lydbildet er ikke helt gjennomsiktig, og det mangler litt luftighet i toppen. Diskantområdet gjengis ikke så glassaktig som med Denon/Dali.

Men pluss i boka for at Onkyo kan spille høyere. Dynamikken er bedre, takket være bedre elektronikk. Dali-høyttalerne er på sin side bedre enn Onkyo sine, selv om Onkyo har litt større bass. Høyttalerelementene er gode, men kabinettene holder ikke helt mål. Alt i alt låter kombinasjonen Denon/Dali marginalt bedre.

Les videre
Exit mobile version