Music Hall-spilleren bruker flere deler laget av Project. Tonearmen er Project, og det står til og med Project på remmen og antiglidloddet. Basen minner om den til Project Debut Carbon Esprit, men dempeføttene er annerledes.
Lydbildet på Hoff Ensembles ”Quiet Winter Night” er stort og flott, med en dyp horisont. Stiften graver dyp bass ut av rillene, noe man spesielt hører på perkusjonen.
Bassen gjengis med mange klangfarger, og stemmen til Ane Brun på ”These Days” har en stor klang. Sammenliknet med Rega RP1 har Music Hall en noe mer oppløst tonestruktur i bassen, og overtonene er enda litt luftigere. Den har likevel ikke samme dynamiske spenst. Rega er mer rytmisk.
Sammenliknet med Project Debut Carbon Esprit er ikke Music Hall like stram i bassrytmene. Den går som nevnt dypt i bassen, men den sklir også litt mer ut her. Basstromma får en etterdønning som ikke Project har. Project er også mer oppløst, og totalt sett en bedre spiller i våre ører.