Audio-Technica AT-LP70xBT

Billig helautomatisk strømmespiller.

Audio-Technica AT-LP70xBT 3

Foto: Audio-Technica

Inngangsbilletten er lav på Audio-Technica AT-LP70xBT, som er laget for at det skal være billig og så enkelt som mulig å spille LP-er. Den prisgunstige spilleren er helautomatisk og et trykk på startknappen sender armen ut til LP-en og starter musikken. Når platesiden er ferdig, stopper spilleren og armen går tilbake til armhvileren.

Spilleren har en bryter for 33 1/3 og 45 o/min, og den har innebygget phono-trinn som kan kobles ut hvis man har platespilleringang på forsterkeren.

Foto: Audio-Technica

Den har også Bluetooth aptX sånn at man kan strømme til en Bluetooth høyttaler eller hodetelefoner. Spilleren leveres med en AT-VM95C MM-pickup ferdig montert, og det fine med den er at man kan når som helst oppgradere spilleren med en bedre stift i VM95-serien for bedre lyd.

Foto: Audio-Technica

AT-LP70xBT kan leveres i hvitt eller sort, og i en sort utførelse med bronsefargede detaljer, som vist på det øverste bildet.

Prisen er oppgitt til 250 Euro, som blir omlag 3000 kroner her hjemme.

Les også test: Audio-Technica AT-LP60BT Sjelden har vi sett så tydelig hvordan prisen speiler hva man får for pengene.
Les videre
Exit mobile version