Argon Audio TT-4 Special Edition platespiller

Bedre dempet spesialutgave.

Argon Audio TT-4 Special Edition platespiller 5

Foto: Argon Audio

I testen av Argon Audio TT-4 konkluderte vi med at det var så lite å trekke for, at den ble tildelt alle seks stjernene. Men vi sa også at tonearmen godt kunne utstyres med en enda bedre pickup enn den Ortofon 2M Red TT-4 var utstyrt med.

Det må Argon Audio ha tatt til seg, for nå har de laget en spesialutgave av spilleren, rett og slett kalt TT-4 Special Edition.

Les også Et knallkjøp Selv om de ikke er kjent for platespillere, betyr det ikke at de ikke kan.

Den har fått en bedre pickup i Ortofon 2M Bronze som kommer ferdigmontert i pickuphuset, klar til å skrus på karbonfiberarmen.

Foto: Argon Audio

Armen har fått bedre kabler hele veien til RCA-kontaktene på baksiden, hvor man også finner bryteren som kobler ut eller inn det innebyggede phonotrinnet.

Armen har Argon Audios ATS (Anisotropic Torsion Stabilizer), som demper resonanser i armøret, spesielt i området 450-500 Hz, i følge Argon Audio.

Innebygget phonotrinn. Foto: Argon Audio

Spesialutgaven av TT-4 har også fått en ny platematte i gummi og tallerkenen har fått demping på undersiden som ytterligere demper resonanser.

Spiilleren er lakkert i fem lag med sort, glanset lakk.

Foto: Argon Audio

Den remdrevne spilleren er på vei ut til Hi-Fi Klubbens butikker, prisen er oppgitt til 11.998 kroner, et hopp fra prisen på standardutgaven av TT-4.

Foto: Argon Audio

 

 

Les videre
Exit mobile version